دانلود فایل ورد مقاله كارآفريني در شرکت بين المللي در امارات

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل ورد مقاله كارآفريني در شرکت بين المللي در امارات :

كارآفرینی در شرکت بین المللی در امارات

امروزه بسیاری از مردم سراسر دنیا امارات را به عنوان مکانی مناسب به منظور راه اندازی کسب وکار بین المللی خود ارزیابی می کنند به خصوص در مناطق آزاد تجاری زیرا در آ ن مناطق شرکت ها مجبور به پرداخت مالیات نمی باشند و همچنین غیر بومی ها می توانند مالکیت 100% داشته باشند.با ثبت شرکت بین المللی خود در امارات میتوانید کسب وکار خود را در سطح جهانی با هویتی کاملا بین المللی گسترس داده و از مزایای آن جهت افزایش سود شرکت برخوردار شوید.

اصولا” دو حوزه قانونی برای ثبت شرکت در امارات وجود دارد:
1 اداره توسعه اقتصادی(Local)
2. منطقه آزاد تجاری(Free Trade Zone)

اداره توسعه اقتصادی (یا دایره توسعه اقتصادی یک هیئت دولتی است که مسئولیت صادر کردن پروانه های تجاری(ثبت شرکت) را به عهده دارد. هر کدام از 7 امارت در امارات متحده عربی یک اداره توسعه اقتصادی مجزا دارد وتقریبا” به طور مستقل تحت نظر قانون های فدرال امارات عمل می کنند.در local 51% سهام باید متعلق به یک اماراتی باشد و در این صورت شخص اماراتی کفیل یا اسپانسر محسوب میشود و برای انجام کارهای اداری به کفیل وابسته هستید ولی با ثبت شرکت در یکی از مناطق تجاری امارات شما میتوانید مالکیت 100% دا شته و نیازی به کفیل عرب نیست و همچنین معاف از پرداخت هر گونه مالیات میباشید.

برای گرفتن گواهی شرکت محلی( Local) حتما باید یک دفتر واقعی داشته باشید ولی در FZ تسهیلات یک دفتر به صورت نیمه وقت با قیمت پایین تر در اختیارآن شرکت قرار خواهد گرفت.
بنابراین کسانی که میخواهند در دبی دفتر داشته باشند و کارمند استخدام کنند باید شرکت local ثبت کنند. بطور کلی ثبت شرکت در مناطق تجاری آزاد در مقایسه با local به مراتب ساده تر و به صرفه تر میباشد.

بعد از تعیین نوع فعالیت بسته به نوع شرکت گواهی مربوطه صادر خواهد شد.انواع گواهی هایی که در امارت صادر میشوند عبارتند از:
1 گواهی تجارت و تجارت عمومی (شرکت با مسئولیت محدود و نا محدود) که به منظور صادرات و واردات میباشد .فرق تجارت با تجارت عمومی این است که در تجارت چند نوع کالای محدود را میتوان معامله کرد که در گواهی قید میشود، ولی در تجارت عمومی هیچ محدودیت کالایی وجود ندارد. در نتیجه تجارت عمومی گران تر است.

2 مشاوره :گواهی مشاوره برای انواع مشاوره بکار میرود برای مثال مشاوره سرمایه گذاری،مشاوره مهندسی و غیره.برای گرفتن این گواهی مدرک تحصیلی مرتبط با نوع مشاوره برای ثبت شرکت مورد نظر لازم است.
3 گواهی فروشگاه (فقط به صورت Local ثبت میشود یعنی 51% سهم متعلق به شریک اماراتی است.)
4 گواهی حرفه ای(مثل آرایشگاه و …که فقط به صورت Local ثبت میشود)
5 گواهی صنعتی که میتواند کار تولید و بسته بندی انجام دهد.
6 شرکت بین المللی (Offshore)

شرکت بین المللی یک نهاد قانونی و حقوقی متشکل از حداقل یک و حداکثر 50 سهامدار که یک سری توافقات را به صورت اساس نامه به منظور کسب و کار بین المللی،مالکیت دارایی و مدیریت مالیاتی در جهت کاهش مالیات های مختلف از قبیل مالیات درآمد،مالیات انتقال ملک ،سود سرمایه و … با هم امضا میکنند.

در امارات تمام ویزا ها هر 3 سال قابل تمدید است و کسی که ویزای اقامت نداشته باشد برای کار کردن با حساب بانکی خود و گرفتن دسته چک و باز کردن LCدچار مشکل خواهد شد. در نتیجه اگر صاحب یک شرکت اقامت نداشته باشد حساب بانکی آن شرکت به مشکل بر خواهد خورد.
از دیگر مزایای ثبت شرکت بین المللی در امارات میتوان به داشتن حساب بانکی آنلاین بدون نیاز به ویزا اشاره کرد که امکان دسترسی آسان و سریع در هر نقطه از دنیا را برای شما فراهم میسازد.

با توجه به اینکه اغلب شرکت ها موظف به ارائه گزارشهای بازرسی حساب سالانه میباشند در صورت داشتن شرکت بین المللی نیازی به چنین گزارشهایی نیست بنابراین شما میتوانید با محرمانه نگه داشتن مسایل خصوصی و مالی شرکت، از آزادی عمل بیشتری در حوزه کسب وکار خود بر خوردار شوید.
برای داشتن شرکت بین المللی هیچ حضور فیزیکی لازم نیست و این موضوع منجر به صرفه جویی در هزینه های دفتری خواهد شد.شما میتوانید در هر نقطه از دنیا به نام شرکت بین المللی خود بدون نیاز به پاسپورت یا ویزا ملک خریداری کنید و در صورت انتقال ملک، معاف از پرداخت هزینه انتقال خواهید بود.

انواع شرکت در امارات عبارتند از:
1 شرکت تضامنی General Partnership
2. شرکت با مسئولیت محدود Limited Liability Company(LLC)
3. شرکت مختلط غیر سهامیSimple Limited Partnership
4. مشارکت محدود با سهام Partnership Limited With Shares
5. شرکت سهامی عام Public Joint Stock
6. شرکت سهامی خاص Private Joint Stock
7. سرمایه گذاری مشترک Joint Participation

امارات متحده عربی واقع در نوار ساحلی دریای عمان و خلیج فارس كه مشتمل بر هفت امارت: ابوظبی- دبی- شارجه- ام القیوان- رأس الخیمه و فجیره و عجمان می‌باشد در سال 1971 تأسیس و در سال 1972 كشور فدرال امارات متحده عربی نامیده شد.
كشف نفت در سال 1966 صنعت اقتصادی این كشور را به طرز وسیعی دگرگون و شكوفا كرد و منابع غنی هیدروكربن موجب رشد بی‌سابقه اقتصادی در این كشور شد. وسعت جغرافیایی امارات متحده عربی حدود 83000 كیلومتر مربع است.

شهر دبی سواحلی به طول 72 كیلومتر داشته و حدود 3885 كیلومتر مربع از خاك امارات متحده عربی را به خود اختصاص داده است. این امارت با داشتن فرودگاه های بسیار مجهز و منحصر به فرد در چهار راهی از غرب و شرق و اروپا قرار دارد.
فرودگاه دبی یكی از شلوغ ترین فرودگاه های دنیاست كه به دلیل تعدد پروازهای بین المللی و اروپایی و نظم خاص آن و اهمیت تجاری آن موفق به دریافت چندین جایزه بین‌المللی خطوط پروازی شده است.

امارات متحده عربی در شمال شرقی شبه جزیره عربستان واقع شده است و از شمال به خلیج فارس، از غرب به قطر و عربستان سعودی، از جنوب به عمان و عربستان سعودی و از شرق به دریای عمان و كشور عمان منتهی می شود. امارات متحده عربی از هفت شیخ نشین تشكیل شده است كه عبارتند از: ابوظبی، دوبی، شارجه، راس الخیمه، فیجیره، ام القوین و عجمان . این كشورشامل حدود 200 جزیره است . ابوظبی بزرگترین شیخ نشین است و پس از آن دوبی مقام دوم را دارد.

بخش اعظم این سرزمین از صحرا تشكیل شده است و گاهی واحه هایی در آن یافت می شود. با این وجود دو رشته كوه نیز در این كشور وجود دارد. سواحل این كشور، كه اكثر جمعیت در آن ساكنند، عمدتا پوشیده از نمكزار است .
امارات متحده عربی آب وهوایی گرمسیری دارد، تابستان های آن داغ و مرطوب و زمستان های آن ملایم است . بارندگی در این كشور نادر است و اغلب در ماه های زمستان اتفاق می افتد. درپایان زمستان و نیز در طول زمستان وقوع طوفان شن معمول است . متوسط درجه حرارت در ماه ژانویه 33 درجه سانتی گراد (F91) و در ماه ژوئیه 17 درجه سانتی گراد (F62) است .

هزینه زندگی به ویژه مسكن در این كشور بیش از دیگر كشورهای حاشیه خلیج فارس است و كالاهای وارداتی نیز گرانند. با این وجود حقوق های پرداختی به اتباع غربی نیز بالاست و این گروه از افراد عموما از سطح زندگی بالایی برخوردارند.

كلیه اتباع خارجی كه می خواهند در امارات متحده عربی كار كنند، نیاز به مجوز كار دارند كه تنها پس از آن كه فرد مجوز اقامت قانونی خود را به دست آورد، قابل دریافت است. پس از كسب مجوز اقامت قانونی، در صورتی كه تقاضای شما مورد تایید و حمایت كارفرمایتان قرار بگیرد، صدور مجوز كار خود به خود انجام خواهد شد.

برای زندگی در امارات متحده عربی ابتدا باید روادید بگیرید. كارفرمای شما باید حمایت مالی از شما را به عهده بگیرد و چندین مدرك به مقامات ارائه نماید كه عبارتند از : مدرك نشان دهنده صلاحیت های علمی و شغلی شما كه به تایید وزارت امور خارجه كشور رسیده باشد و یك گواهی پزشكی .
پس از اینكه روادید گرفتید و وارد كشور امارات شدید، باید از وزارت بهداشت این كشور كارت بهداشت دریافت كنید. سپس اداره مهاجرت تاییدیه اقامت شما را صادر خواهد نمود. البته بدانید كه روال كار طولانی است، خصوصا اگر بخواهید همسر و كودكان خود را نیز همراه خود ببرید.

• روادید:
كلیه اتباع خارجی به غیر از اتباع دیگر كشورهای حاشیه خلیج فارس برای ورود به امارات به روادید نیاز دارند. روادید را باید قبل از سفر، از كنسولگری یا سفارت امارات در ایران دریافت كنید، برای دریافت كلیه انواع روادید، یك نفر شهروند اماراتی – كه می تواند كارفرما یا یكی از اعضای خانواده باشد- باید حمایت مالی از متقاضی را به عهده بگیرد و اگر بیش از زمان تعیین شده در این كشور بمانید، مجازات ها و جریمه‌هایی در نظر گرفته خواهد شد. زنان مجرد ممكن است برای اخذ روادیدی امارات دچار مشكل شوند.

• بازار کار در امارات متحده عربی:
بر اساس اطلاعاتی که از سوی منابع رسمی وزارت کار امارات منتشر گردیده است، سالیانه بیش از 200 هزار روادید کار برای متقاضیان از سایر کشورها برای ورود به امارات متحده عربی صادر می گردد. ظاهراً اکثریت درخواست صدور روادیدی کار توسط تعداد معدودی از شرکت های معتبر تامین نیروی انسانی انجام می گیرد.

از طرف دیگر، در امارات متحده قریب به 367 هزار شرکت به ثبت رسیده که بیش از 50 درصد از آنها فعالیت غیر واقعی داشته و بخشی از اهداف تاسیس آنها اخذ روادید کار در ازای دریافت مبالغ خاص برای برای اتباع خارجی است. نزدیک به 200 تا 400 هزار نفر نیروی کار غیر قانونی در امارات متحده عربی فعالیت دارند.
این عده یا به صورت غیر مجاز و یا به صورت مجاز به این کشور وارد شده و سپس بر اثر اختلاف با کارفرما و یا عدم دریافت دستمزد مبادرت به ترک محل کار خود نموده و از کشور خارج نگردیده و به صورت غیر قانونی در امارات به کار ادامه داده اند.

طبق مقررات امارات، به کسانی که به مقیمین غیر قانونی، کار ارجاع نمایند از 3 تا 10 هزار دلار، جریمه تعلق می گیرد و ممکن است به 3 تا 4 سال حبس نیز محکوم شوند.
دولت امارات یکبار برای غلبه بر مشکل کارگران غیر مجاز در سال 1996 مبادرت به صدور عفو عمومی چهار ماهه برای خروج مقیمین غیر قانونی از کشور نموده است. مجددا در سال 2002 عفو عمومی دیگری اعلام گردید که نزدیک به 100 هزار نفر از آن برای خروج قانونی از کشور استفاده نمودند.
حضور نیروی کار خارجی در امارات به گونه ای است که ترکیب جمعیت این کشور را کاملا متفاوت از دیگر کشورها نموده است. به طوری که از حدود 488/3 میلیون نفر جمعیت این کشور حدود 608/2 میلیون نفر را خارجیان تشکیل می دهند.

لینک کمکی